Najczęstsze pytania i odpowiedzi - FAQ
czyli co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w Miasteczku Strażackim

Gdzie jest Miasteczko Strażackie, jak dojechać?

Miasteczko Strażackie w dniach od 20 czerwca do 30 sierpnia 2020 roku, funkcjonuje na ternie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu.

Jak do nas dojechać?

  • Samochodem – przy samym miasteczku do Waszej dyspozycji jest duży, darmowy parking. Centrum Wystawienniczo – Kongresowe znajduje się na obrzeżach Opola, przy wjeździe od strony Wrocławia, Nysy czy Brzegu.
  • Autobusami MZK, linie nr: 5, 12, 13, 18, 28 – wysiądź pod Centrum Handlowym Karolinka.

W jakim wieku dzieci mogą korzystać z Miasteczka Strażackiego?

Zgodnie z regulaminem Miasteczka Strażackiego, jest ono przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do maksymalnie 12 lat (roczniki 2017-2008). Dzieci w wieku poniżej 3 lat (rocznik 2017) mogą wejść na teren miasteczka w ramach zakupionego biletu na wyraźny wniosek i odpowiedzialność rodzica / opiekuna. W takim przypadku opiekun powinien w sposób szczególny zadbać o to, aby dziecko podczas zabawy nie stanowiło niebezpieczeństwa dla siebie i innych osób.

Jednocześnie warto pamiętać, że dzieci w wieku do 6 lat (rocznik 2014) muszą przez cały czas zabawy w miasteczku przebywać pod BEZPOŚREDNIĄ opieką rodzica/opiekuna.

Mniejsze dzieci przebywające w wózkach oraz na rękach rodziców/opiekunów nie płacą za wstęp i mogą korzystać z wydzielonej strefy malucha na terenie miasteczka, ale nie mogą korzystać z innych atrakcji, dmuchańców, jeździków etc.

Czy rodzice/opiekunowie płacą za wstęp?

Rodzice/opiekunowie dzieci korzystających z atrakcji Miasteczka Strażackiego, nie płacą za wstęp, z tym założeniem, że:

1. W okresie od 20 czerwca do 3 lipca 2020 roku, z każdym DZIECKIEM posiadającym wykupiony bilet wstępu, na teren PARKU może wejść jeden OPIEKUN.
2. W okresie od 4 lipca 2020 roku, z każdym DZIECKIEM posiadającym wykupiony bilet wstępu, na teren PARKU może wejść dwóch OPIEKUNÓW.

Pozostałe osoby dorosłe mogą skorzystać z miejsc siedzących w przylegającej do miasteczka kawiarenki i z leżaków, pod parasolami, obserwować zabawę dzieci.

WAŻNE: Rodzice/opiekunowie nie mogą korzystać z atrakcji i urządzeń na terenie miasteczka.

Czy na terenie miasteczka można kupić coś do picia i jedzenia?

Na terenie bezpośrednio przylegającym do strefy zabawy Miasteczka Strażackiego funkcjonuje kawiarenka pod gołym niebem, gdzie na leżakach i pod parasolami, można usiąść. W kawiarence można kupić kawę, zimne napoje, lody świderki a także m.in. hot-dogi czy frytki.

Jak dziecko powinno być ubrane podczas zabawy w miasteczku?

Wstęp na wszystkie atrakcje dmuchane odbywa się bez butów, w samych skarpetkach. WAŻNE: Skarpetki są OBOWIĄZKOWE, nie ma możliwości korzystania z atrakcji i urządzeń boso.

Przed wejściem na teren miasteczka, rodzic/opiekun powinien dopilnować, aby dziecko miało na sobie ubranie pozbawione ostrych elementów, odkrytych zamków błyskawicznych, ćwieków et. a także bezwzględnie zdjęło okulary, zegarki, naszyjniki, pierścionki, zegarki. Podczas zabawy w miasteczku, dziecko nie powinno mieć przy sobie telefonu komórkowego, pieniędzy, urządzeń elektrycznych oraz innych cennych, a także ostrych przedmiotów.

Czy na terenie miasteczka są opiekunowie?

Na terenie Miasteczka Strażackiego zawsze obecnych jest kilka osób obsługi pilnujących zasad bezpieczeństwa i przestrzegania regulaminu podczas zabawy.

Proszę jednak pamiętać, że za bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy odpowiada bezpośrednio opiekun/rodzic, pod którego opieką dziecko przyszło do Miasteczka Strażackiego. Obowiązkowe jest zapoznanie dziecka przez rodzica/opiekuna z regulaminem miasteczka oraz obowiązującymi w nim zasadami, których bezwględnie należy przestrzegać podczas pobytu.

Ponadto, dzieci w wieku do 6 lat (rocznik 2014) muszą przez cały czas zabawy w miasteczku, przebywać pod BEZPOŚREDNIĄ opieką swojego rodzica/opiekuna.

Czy można zarezerwować bilet? Czy rezerwacja jest obowiązkowa?

Liczba osób przebywających jednocześnie na terenie Miasteczka Strażackiego jest ograniczona. Wejścia odbywają się zawsze o pełnej godzinie.

Aby mieć pewność, że w danym dniu, o wybranej przez Państwa godzinie, nie zabraknie dla Was miejsca, warto zrobić rezerwację internetowej.

Dokonanie rezerwacji biletu możliwe jest przez stronę internetową – www.MiasteczkoStrazackie.pl/rezerwacja i wiąże się z opłaceniem jej on-line.

Czy możliwe jest zorganizowanie wyjścia grupowego do miasteczka?

Dla grup zorganizowanych – półkolonii, klubów sportowych czy MDP OSP, mamy specjalną ofertę cenową na 2-godzinne wejście do Miasteczka Strażackiego.

Aby sprawdzić konkretny, interesujący Państwa termin oraz poznać warunki, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel: 781 998 998.